Hakkımızda

Çamlıca Basım Yayın "Doğru bilgi doğru kaynaktan alınır" düsturu ile 2005; yılında faaliyete başlayan Çamlıca Basım Yayın, tarihimize ve tarihimizin kaynaklarına dair yayınlarıyla kısa zamanda Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanında her seviyedeki okuyucusuyla buluştu.

Kültür ve medeniyetimize dair orijinal eserler yayınlayarak fikir hayatımızın zenginleşmesine katkıda bulunmayı hedefleyen Çamlıca Basım Yayın, daha iyiye ve daha güzele ulaşmaya çalışmaktadır. Genç, dinamik, her biri sahasında uzman heyeti ile yayınlarının kalitesini sürekli artırma düşüncesiyle hareket eden Çamlıca Basım Yayın, bugüne kadar yayınladığı 150;’ye yakın tarihi ve ilmî eserle 7’den 70;’e herkese hitap etme başarısı göstermiş, özellikle akademik çevrelerde şayan-ı dikkat bir alakaya mazhar olarak, Türkiye’nin ve dünyanın her tarafından takdirler kazanmıştır.

Çizmiş olduğu araştırmacı ve mesuliyet sahibi kimliğiyle de hedeflerinde en ufak bir sapma olmaksızın emin adımlarla ilerlemektedir. YEDİKITA Dergisi Çamlıca Basım Yayın bünyesinde Eylül 2008;’de çıkan ilk sayısı ile okurlarına merhaba diyen Yedikıta Dergisi tarihi, ilmi ve kültürel konularda birebir gerçek kaynaklar ve tarihi belgeler kullanılarak çarpıcı fotoğraflar eşliğinde hazırlanan araştırmacı ve titiz bir yayıncılık ürünüdür.

Başlangıcından bugüne kadar tarihte meydana gelen bütün hadiseler, Yedikıta'nın uzman araştırma ekibi tarafından günümüz bakış açısıyla büyük bir ciddiyetle değerlendirilerek, 7'den 70;'e bütün okurlarına tertemiz bir dille sunulmaktadır. Yedikıta Dergisi'ni emsallerinden ayıran da yazılarının tamamını kaynakları ve belgeleriyle sunmasının yanı sıra, kullandığı tertemiz Türkçesidir. Her ay, titiz araştırma ürünü olan makaleler, geçmişten renkli ama bir o kadar da ibretamiz hadiseler, tarihi hakikatlerden oluşan akademik incelemeler, ilmi ve kültürel araştırma yazıları sunulmaktadır. Akıcı üslubu, tertemiz Türkçesi ve ilmî muhtevasıyla daha ilk sayısından itibaren binlerce kişinin özellikle tercih ettiği bir dergi haline gelmiştir. Yedikıta Dergisi ile tarihin kuru bir bilgi yığını yahut ideolojik bir alet değil, ibret alınacak ve geleceği şekillendirecek bir vasıta olduğunu belirtilerek, tarih sevgisini ve şuurunu kazandırabilmek esas alınmıştır. Bunun için gerçekleri saptırmadan, suiistimal etmeden, abartmadan, millî ve manevi değerler çerçevesinde ele almak Yedikıta Dergisi’nin başlıca prensibidir. Tarih bilgisinin sadece vakalarla sınırlı olmadığından hareketle edebiyata da ayrı bir ehemmiyet atfeden Yedikıta Dergisi, safi Türkçe lisanını korumayı ve doğru kullanmayı ön planda tutmaktadır. Her sayısında birbirinden liginç ve orijinal tarihi ve kültürel posterlerden oluşan eklerle okuyucularına sürprizler yapan Yedikıta, her ay yepyeni bir sayı, olabildiğince zengin bir muhteva ile son derece süratli adımlarla büyümesini sürdürmektedir.

Müşteri İletişim Merkezi