Site Kullanım Şartları

 1. Çamlıca Basım Yayın Web Sitesine üye olan herkes sitemizden alışveriş yapabilir, ancak 18; yaşından küçük kişiler bu siteden alışveriş yapamazlar.
 2. Çamlıca Basım Yayın ve Tic. A.Ş.  yayınlanan fiyatları, görselleri, özellikleri ve tüm diğer bilgileri önceden haber vermeden değiştirme hakkını saklı tutar.
 3. Çamlıca Basım Yayın ve Tic. A.Ş. web sitesinde satışa sunulan tüm ürünlerin fiyatları ve uygulanan satış koşulları, yalnızca bu sitede geçerlidir.
 4. Sistem hataları, Çamlıca Basım Yayın ve Tic. A.Ş. tarafından diğer sistemlerden ve/veya internet sitelerinden alınan bilgilerde bir hata olması durumunda, Çamlıca Basım Yayın ve Tic. A.Ş. bundan sorumlu tutulamaz.
 5. Çamlıca Basım Yayın ve Tic. A.Ş., dizgi ve sistem hatalarından kaynaklanan fiyat ve içerik hatalarından sorumlu değildir. Çamlıca Basım Yayın ve Tic. A.Ş., fiyatı hatalı gösterilen siparişleri iptal etme hakkını saklı tutar.
 6. Çamlıca Basım Yayın ve Tic. A.Ş. web sitesinde satışa sunulan bütün ürünlerin hepsinin stokunu tutulmamaktadır. Sipariş edilen ürünler, gerekli görüldüğü durumlarda üretilmektedir. Ancak çeşitli sebeplerle, sipariş verilen ve stokta olmayan ürünlerin üretimi mümkün olmayabilir. Bu durumda siparişi veren kişi, e-posta ya da telefon aracılığıyla bilgilendirilir ve ürün için alınan tüm tutar, sipariş kredi kartı kullanılarak verildiyse, kredi kartına, havale/EFT yoluyla verildiyse, banka hesabına iade edilir.
 7. Ödeme kredi kartı ile yapılırsa, üyeden kredi kartı bilgileri istenecektir. Sipariş kabul edildiği takdirde, verilen siparişlerin bedeli bu kredi kartına borçlandırılacaktır. Üyenin gerçek olmayan veya başkasına ait bir kredi kartı numarası kullandığı tespit edilirse, Çamlıca Basım Yayın ve Tic. A.Ş. ’nin, üyenin siparişini kendine bildirme gereği duymadan sonlandırma hakkı saklıdır.
 8. Çamlıca Basım Yayın ve Tic. A.Ş. web sitesinden, banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Bir hafta içinde hesap numaralarına havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, havalenin hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andır. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi belirtilmeyen ödeme yöntemleri kabul edilmez. Müşteri, havale ile yaptığı ödemelerde açıklama belirtmek ve meblağın ulaştığını telefonla teyit etmek zorundadır.
 9. Çamlıca Basım Yayın ve Tic. A.Ş., tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliye ve fatura eşliğinde teslim edecektir. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar TL olarak ifade edilmiştir. Alışverişiniz sırasında size bildirilen KDV fiyata dahil edilecektir.
 10. Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkânsızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. İşbu mücbir sebep hali 10; (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.
 11. Çamlıca Basım Yayın ve Tic. A.Ş., sattığı kitaplar için tüm sanal alışveriş siteleri gibi belirli miktarlarda stok bulundurmaktadır. Kitapları müşterilerinin siparişlerine göre tedarik etmektedir. Tüm eserler için portföy sürekli güncellense de bazı siparişleri değişik nedenlerden (baskıdan çıkmaması, ulaşımda aksaklıklar vb.) dolayı anında karşılanamayabilir. Bu gibi durumlarda ilgili personellerimiz tarafından e-posta veya telefon yoluyla bilgilendirme yapılarak sipariş teslimatı hakkında yeni takvim belirlenebilir veya sipariş iptal edilebilir.
 12. Tahsilatı yapılmış bir siparişin teslimatı Türkiye içinde kargo firmaları aracılığıyla (MNG Kargo, Yurtiçi Kargo, Aras Kargo vb..) ile yapılacaktır. Yurtdışı kargo teslimatı aksi belirtilinceye kadar yoktur.
 13. Kargo ücreti, belli bir meblağda yapılan alışverişe kadar müşteri tarafından karşılanır. Bu meblağ müşteri alışveriş yaptığında faturasına yansıtılacaktır.
 14. Paketlerinizin, alışverişiniz sırasında size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda [email protected] adresine yazarak, durum Çamlıca Basım Yayın ve Tic. A.Ş.'a bildirilebilir. Kargo Şirketi tarafımızdan ya da müşteri tarafından aranarak paket takibi yapılabilir. Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu yüzden; Teslimat sırasında hasarlı olduğu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra, tutanak bizimle irtibat kurularak bize ulaştırılmalıdır. Çamlıca Basım Yayın ve Tic. A.Ş., en kısa sürede sorunu gidererek siparisin yeniden ulaştırılmasını sağlayacaktır.
 15. Genel olarak satın aldığınız eserleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürün ambalajları herhangi bir hasar görmeden (yırtılma, ambalajı atma, koruyucu bantların çıkarılması vb.), teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz. (İade ile ilgili konular için aşağıda yer alan "İade Şartları"nı okuyabilirsiniz.)
 16. Çamlıca Basım Yayın ve Tic. A.Ş. web sitesinden alışveriş yapan gerçek veya tüzel kişiler yukarıdaki tüm maddeleri kabul etmiş sayılır.
Müşteri İletişim Merkezi